Ciągły katar

Moderatorzy: Turkus, Cezar, IrenaS

Regulamin forum
Regulamin forum Pamiętaj, że nowi użytkownicy NIE mogą dodawać na forum odnośników wcześniej, jak po napisaniu przynajmniej 15 innych postów!
Miotacz
Rozmówca
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 02, 2021 8:55 am

Ciągły katar

Post autor: Miotacz »

Nie mogę się wyleczyć z głupiego kataru, nic poza tym mi nie jest. Może podpowiecie dobrego laryngologa z Katowic, który wreszcie porządnie mnie zdiagnozuje i przepisze właściwe leki?
IrenaS
Mistrz dyskusji
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 15, 2021 6:28 pm

Re: Ciągły katar

Post autor: IrenaS »

W podobnej sytuacji zdiagnozowali mnie w przychodni katowickiej Holsa Med. Byłam tam prywatnie, ale zdaje się że też wykonują świadczenia w ramach NFZ więc zawsze warto najpierw spróbowac bez płacenia :)
https://holsamed.pl/poradnia-laryngologiczna/
agnasa
Rozmówca
Posty: 70
Rejestracja: czw lis 25, 2021 6:31 pm

Re: Ciągły katar

Post autor: agnasa »

często mam katar dlatego w domowej apteczce mam zawsze marimer hipertoniczy, pomaga oczyścić nos i zatoki z wydzieliny, jest łatwy w aplikacji
Awatar użytkownika
Cezar
Rozmówca
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 12, 2021 5:00 pm

Re: Ciągły katar

Post autor: Cezar »

Mnie tam żadne kropelki ani tabletki musujące, które można kupić bez recepty nie pomagają... Jak już mnie jakieś choróbsko dopadnie to niestety, ale bez antybiotyku się go nie pozbędę :(
Co do ciągłego kataru to radzę ci omówić temat z alergologiem, możliwe że masz alergię która nie leczona będzie się tylko nasilać, a na pewno sama nie przejdzie.
Najszybszy sposób na diagnozę alergologiczną zdalnie poprzez tą stronę https://telemedi.com/pl/lp/pilne-konsultacje-medyczne/
:)
Veni, Vidi, Vici
Sara
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: czw lis 25, 2021 8:08 pm

Re: Ciągły katar

Post autor: Sara »

agnasa pisze: pn lis 29, 2021 2:26 pm często mam katar dlatego w domowej apteczce mam zawsze marimer hipertoniczy, pomaga oczyścić nos i zatoki z wydzieliny, jest łatwy w aplikacji
Z tego co kojarzę, jest wersja tego sprayu Marimer dla dzieci, prawda? Orientujesz się, od jakiego wieku dziecka można stosować na katar u maluszka?
agnasa
Rozmówca
Posty: 70
Rejestracja: czw lis 25, 2021 6:31 pm

Re: Ciągły katar

Post autor: agnasa »

jak już mnie złapie przeziębienie ratuję się Anticoldem. Jeżówka purpurowa świetnie działa, wzmacnia więc można też profilaktycznie stosować. Dobrze mieć taki suplement w domowej apteczce, kupiłam nawet rodzicom
brzeczymucha
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: czw kwie 07, 2022 7:59 am

Re: Ciągły katar

Post autor: brzeczymucha »

Sara pisze: wt gru 07, 2021 6:44 pm
agnasa pisze: pn lis 29, 2021 2:26 pm często mam katar dlatego w domowej apteczce mam zawsze marimer hipertoniczy, pomaga oczyścić nos i zatoki z wydzieliny, jest łatwy w aplikacji
Z tego co kojarzę, jest wersja tego sprayu Marimer dla dzieci, prawda? Orientujesz się, od jakiego wieku dziecka można stosować na katar u maluszka?
marimer baby można stosować od pierwszego dnia życia dziecka, ma świetny aplikator, łatwo stosować u nawet małego dziecka
kasiunia
Mistrz dyskusji
Posty: 141
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:55 am

Re: Ciągły katar

Post autor: kasiunia »

W dzisiejszych czasach katar tzw. sienny - będący oznaką alergii to dość częsta przypadłość wielu ludzi w różnym wieku. Czy wiecie jakie są oznaki kataru siennego ? Warto się z nimi zapoznać bo wtedy łatwiej nam będzie je zwalczać i reagować na nasze i naszych dzieci gorsze samopoczucie. Dzięki tej wiedzy sami będziemy mogli wpływać na nasze zdrowie, często nie pojawiając się w ogóle u lekarza. Do takich zadań bardzo dobrze nadaje się specjalna woda morska jaką można kupić w aptece.
ODPOWIEDZ