Przeprowadzka za pracą

Moderatorzy: Turkus, Cezar, IrenaS

Regulamin forum
Regulamin forum Pamiętaj, że nowi użytkownicy NIE mogą dodawać na forum odnośników wcześniej, jak po napisaniu przynajmniej 15 innych postów!
Gaska
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:04 am

Przeprowadzka za pracą

Post autor: Gaska »

Czy zmienialiście miejsce zamieszkania przeprowadzając się za pracą?
Olesia
Rozmówca
Posty: 48
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:05 am

Re: Przeprowadzka za pracą

Post autor: Olesia »

W Polsce rzadko ludzie zmieniają miejsce zamieszkania przenosząc się za pracą. Bardziej liczy się bliskość rodziny, niechęć do zmiany środowiska, kupione własnościowe mieszkanie. Mnie udała się przeprowadzka z Warszawy do Wrocławia za pracą właśnie. Nie mam własnościowego mieszkanie, więc może było mi łatwiej podjąć decyzję. Mam za to sporo gratów i np. pianino. Wymagało to ode mnie wynajęcie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która przewiozła moje rzeczy od rodziców do nowego, wynajętego mieszkania. Mogę Wam polecić https://warstransport.pl/ Zajęli się także wyczyszczeniem piwnicy w tym wynajmowanym mieszaniu po poprzednich najemcach.
scesny
Rozmówca
Posty: 80
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:15 pm

Re: Przeprowadzka za pracą

Post autor: scesny »

Wielu to robi. Nie wiem jakie to są statystyki, ale sporo osób zmienia miejsce zamieszkania, by pracować w lepszym miejscu. Sporo wynajmuje wtedy mieszkanie. Może to być przeprowadzka bliżej dużego miasta. Ale też bywają tacy, co to jadą poza kraj. Bo to zupełnie inne zarobki niz u nas. Szczególnie na prowincji. W Niemczech zarobki sa co najmniej 2x większe niż u nas na podobnym stanowisku. I nie zawsze jest wymagany język. Wystarczy popatrzeć na ogłoszenia jakie ma Mondi Polska, policzyć sobie wszystkie składowe pensji by wiedzieć jak to wygląda.
meduza
Rozmówca
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 12, 2022 9:30 am

Re: Przeprowadzka za pracą

Post autor: meduza »

Wiele osób się przeprowadza za pracą, a głównie są to przeprowadzki warszawa bo tu jest najwięcej możliwości rozwoju i ogromne zapotrzebowanie na różnych pracowników. Też bym wybrała to miasto
k4sia
Rozmówca
Posty: 70
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:26 pm

Re: Przeprowadzka za pracą

Post autor: k4sia »

Niby Wawa to fajne miejsce na przeprowadzke za praca ale jadac na zachod, do niemiec, wypada sie nawet lepiej. Bo sama robota jest przece taka sama, tylko warunki inne. No i euro a nie złotuwy ;) Mondi ma calkiem fajne oferty jak ktos tak na gotowo szuka.
ODPOWIEDZ