Wykształcenie - ma znaczenie?

Moderatorzy: Turkus, Cezar, IrenaS

Regulamin forum
Regulamin forum Pamiętaj, że nowi użytkownicy NIE mogą dodawać na forum odnośników wcześniej, jak po napisaniu przynajmniej 15 innych postów!
Adminforum
Site Admin
Posty: 21
Rejestracja: czw mar 11, 2021 3:41 pm

Wykształcenie - ma znaczenie?

Post autor: Adminforum »

Wykształcenie - ma znaczenie?
Jak uwazasz? Czy rola wykształcenia i dyplomu jest dla Ciebie ważna?
ellenka
Rozmówca
Posty: 60
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:30 am

Re: Wykształcenie - ma znaczenie?

Post autor: ellenka »

Oczywiście, ze ma znaczenie. Ja nie wyobrażam sobie nie iść na studia tym bardziej, ze zdecydowałam się na kierunek medyczny a konkretnie na położnictwo. Papiery złożyłam na Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie i szczerze to miejsce polecam :) wysoki poziom, zajęcia prowadzone w przystępny sposób, duży nacisk kładziony jest na ćwiczenia i praktyki.
fores
Maestro
Posty: 225
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:46 am

Re: Wykształcenie - ma znaczenie?

Post autor: fores »

Moim zdaniem jak najbardziej ma znaczenie. Nie ma jednak sensu studiować kierunku, który nas nie interesuje. Istnieje wiele uczelni oferujących spory wybór kierunków, po których znalezienie pracy nie powinno sprawiać problemu. Jedną z nich jest AEH w Warszawie.
Olesia
Rozmówca
Posty: 48
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:05 am

Re: Wykształcenie - ma znaczenie?

Post autor: Olesia »

Rola wykształcenia moim zdaniem jest kluczowa, ale dyplom już nie zawsze i nie wszędzie. Na państwowej posadzie bez dyplomu nie dostaniesz kierowniczego stanowiska a w biznesie jest to możliwe o ile posiadasz potrzebną wiedze i doświadczenie. Poza tym ważne jest ciągłe kształcenie. Dziś nie można bazować tylko na jednej szkole czy jednym kursie i robić to samo przez 40 lat. Na kierowniczym stanowisku na przykład warto umieć skorzystać z outsorsingu. Można douczyć się z akademickiego portalu Notatek.pl https://notatek.pl/outsourcing-korzysci-i-problemy
Mysz12
Dyskutant
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:02 pm

Re: Wykształcenie - ma znaczenie?

Post autor: Mysz12 »

Podczas rekrutacji wykształcenia jak i doświadczenie to główne atrybuty przemawiające na twą korzyść.
Piter55
Rozmówca
Posty: 52
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:39 am

Re: Wykształcenie - ma znaczenie?

Post autor: Piter55 »

Natomiast jeżeli przyszedł moment na poszukiwania ciekawych propozycji w zakresie studiów, które będą rozwojowe i jednocześnie przede wszystkim lepiej poznacie branże, którymi się interesujecie to na pewno warto będzie również wziąć pod uwagę uczelnię Viamoda https://www.viamoda.edu.pl/programy/ zarówno I i II stopnia oraz podyplomowe. Jednocześnie na ich stronie będziecie mogli znaleźć dokładne informacje na temat programów nauczania. Warto się dowiedzieć, aby jeszcze na obecną rekrutację się wyrobić. Pozdrawiam serdecznie!
kasiunia
Mistrz dyskusji
Posty: 141
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:55 am

Re: Wykształcenie - ma znaczenie?

Post autor: kasiunia »

Zdecydowanie uważam ,że tak, wykształcenie ma znaczenie dla nas samych i spraw związanych z życiem zawodowym. Przecież po to się właśnie uczymy. Są jednak cechy które jedne osoby mają o tak a inne na szczęście mogą się tutaj poprawić uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Myślę ,że taki przyspieszony kurs kreatywności przyda się każdemu, bo w końcu kreatywne myslenie to bardzo pożądana cecha.
Wojtiz
Rozmówca
Posty: 94
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:12 am

Re: Wykształcenie - ma znaczenie?

Post autor: Wojtiz »

Jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami zawodowymi to jak najbardziej warto zapoznać się bliżej z ofertą studiów podyplomowych w temacie kurateli sądowej dla dorosłych i rodzinnej o czym będziecie mogli dowiedzieć się na stronie internetowej https://wwszip.pl/podyplomowe/kuratela- ... -rodzinna/ Temat ten jest istotny dla osób zainteresowanych pracą w obszarze prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz dla tych, którzy chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę z tego zakresu. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć powodzenia w poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju.
kitka55
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: śr gru 15, 2021 10:14 am

Re: Wykształcenie - ma znaczenie?

Post autor: kitka55 »

ellenka pisze: wt gru 14, 2021 12:13 pm Oczywiście, ze ma znaczenie. Ja nie wyobrażam sobie nie iść na studia tym bardziej, ze zdecydowałam się na kierunek medyczny a konkretnie na położnictwo. Papiery złożyłam na Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie i szczerze to miejsce polecam :) wysoki poziom, zajęcia prowadzone w przystępny sposób, duży nacisk kładziony jest na ćwiczenia i praktyki.
Sporo osób decyduje się na studia na tej uczelni co wcale mnie nie dziwi :) oni kilka miesięcy temu zmienili nazwę i teraz działają jako Warszawska Akademia Medyczna.
ODPOWIEDZ