W co warto zainwestować swoje oszczędności?

Moderatorzy: Turkus, Cezar, IrenaS

Regulamin forum
Regulamin forum Pamiętaj, że nowi użytkownicy NIE mogą dodawać na forum odnośników wcześniej, jak po napisaniu przynajmniej 15 innych postów!
IrenaS
Mistrz dyskusji
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 15, 2021 6:28 pm

W co warto zainwestować swoje oszczędności?

Post autor: IrenaS »

W co warto zainwestować swoje oszczędności?
Lokata, giełda czy jeszcze inna opcja?
mencior
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 07, 2021 8:37 am

Re: W co warto zainwestować swoje oszczędności?

Post autor: mencior »

Najpierw te oszczędności trzeba mieć. ja póki co nad tym pracuje, od kilku tygodni korzystam nawet z takiej aplikacji Provema https://www.facebook.com/provema . Jest prosta w użyciu, pomaga kontrolować wydatki, uświadamia ile i na co wydajemy. Jak ktoś ma poczucie, ze za dużo wydaje i w sumie nie wie na co to warto to zweryfikować :)
meduza
Rozmówca
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 12, 2022 9:30 am

Re: W co warto zainwestować swoje oszczędności?

Post autor: meduza »

Trudno powiedzieć co teraz najlepsze ale wydaje mi się że oszczędzanie dzięki pracowniczym planom kapitałowym może być korzystne, w końcu mają tam dopłaty od pracodawcy i od państwa
Gaska
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:04 am

Re: W co warto zainwestować swoje oszczędności?

Post autor: Gaska »

Naoglądałam się filmów o tym jak ludzie przynoszą do lombardu różne bardzo oryginalne przedmioty, wyceniają i negocjują cenę sprzedaży. Pomyślałam, że to może być dobry pomysł na wyszukiwanie atrakcyjnych okazji do kupienia w lombard Warszawa Może nie są to takie cuda jak te w telewizji.
foxi
Mistrz dyskusji
Posty: 131
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:54 pm

Re: W co warto zainwestować swoje oszczędności?

Post autor: foxi »

Powiem tak, oszczędzanie i inwestowanie to temat rzeka. Jestem zdania ,że aby zacząć inwestować najpierw trzeba nauczyć się oszczędzać. Co to takiego jest oszczędzanie, w końcu każdy pewnie słyszał o oszczędzaniu. To po prostu regularne i ciągłe odkładanie pieniędzy , co zbliża nas do uzbierania znaczącej kwoty.
Wojtiz
Rozmówca
Posty: 94
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:12 am

Re: W co warto zainwestować swoje oszczędności?

Post autor: Wojtiz »

Według mnie warto rozważyć inwestycję w złoto z pomocą sprawdzonej mennicy, jak https://www.mennicaskarbowa.pl/ Mają rozbudowaną ofertę i konkurencyjne ceny, więc opłaca się postawić tutaj na inwestycję bezpieczną na swoją emeryturę w metale szlachetne, czy dla swoich dzieci na przyszłość. Pozdrawiam i dajcie znać jak poszedł pierwszy zakup!
Violuśka
Mistrz dyskusji
Posty: 119
Rejestracja: sob gru 04, 2021 4:39 am

Re: W co warto zainwestować swoje oszczędności?

Post autor: Violuśka »

Tak na prawdę bardzo trudno jest doradzić, w co zainwestować by nie stracić oszczędności. Rynek inwestycyjny jest obecnie tak mocno rozchwiany ,że ciężko cokolwiek prorokować. Wcale więc mnie nie dziwi ,że sprzedaż obligacji skarbu państwa cieszy się taką popularnością. Może nie są one jakość zbyt dobrze oprocentowane ale są to w miarę pewne inwestycje, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważną cechą.
kasiunia
Mistrz dyskusji
Posty: 141
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:55 am

Re: W co warto zainwestować swoje oszczędności?

Post autor: kasiunia »

Mamy takie czasy ,że temat oszczędzania przewija się bardzo często w różnych rozmowach, także podczas rodzinnych czy towarzyskich spotkań. Warto wysłuchać wszystkich co mają do powiedzenia , bo taka burza mózgów może pozwolić znaleźć nam swój kierunek i sposób na oszczędzanie. Powiem wam tylko ,że oszczędzanie pieniędzy w domu także jest mozliwe, bo nie tylko można oszczędzać środki finansowe ale także energię i ograniczać inne wydatki ,które ponosimy.
ellenka
Rozmówca
Posty: 60
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:30 am

Re: W co warto zainwestować swoje oszczędności?

Post autor: ellenka »

Piszecie o zakupie złota i faktycznie, to dobra inwestycja. ale potem przychodzi taki moment, ze trzeba je sprzedać i teraz pytanie - gdzie zrobić to by nie stracić ? ostatnio słyszałam o https://skupau.pl/, zastanawiam się czy warto skorzystać ?
simona
Maestro
Posty: 206
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:24 pm

Re: W co warto zainwestować swoje oszczędności?

Post autor: simona »

A jak Wam się podobają na przykład takie mieszkania lublin: https://galadom.pl/ ? Ten deweloper ma bardzo ciekawe propozycje mieszkaniowe. Jestem ciekawa, co o nich sądzicie.
ODPOWIEDZ