Królik w domu - jakie ma wymagania?

Moderatorzy: Turkus, Cezar, IrenaS

Regulamin forum
Regulamin forum Pamiętaj, że nowi użytkownicy NIE mogą dodawać na forum odnośników wcześniej, jak po napisaniu przynajmniej 15 innych postów!
IrenaS
Mistrz dyskusji
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 15, 2021 6:28 pm

Królik w domu - jakie ma wymagania?

Post autor: IrenaS »

Dzieciaki chcą królika, a ja się zastanawiam czy te zwierzaki nie są zbyt delikatne dla takich dzieciarów.
Jakie mają wymagania? Trudna jest opieka nad królikami?
kitka55
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: śr gru 15, 2021 10:14 am

Re: Królik w domu - jakie ma wymagania?

Post autor: kitka55 »

ja dopiero od kilku tygodni mam w domu takiego królika więc póki co doświadczenia w długotrwałej opiece jeszcze nie posiadam. natomiast gdyby ktoś z Was szukał doświadczonego lekarza, który specjalizuje się w leczeniu małych ssaków, gryzoni czy zajęczaków w Krakowie to polecam dr Sylwię Kuliś z kliniki Arka. Najlepsza <3
foxi
Mistrz dyskusji
Posty: 131
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:54 pm

Re: Królik w domu - jakie ma wymagania?

Post autor: foxi »

Zawsze zastanawiał mnie fakt ,gdzie dajecie takie zwierzątko jak wyjeżdżacie na wakacje ?
Olesia
Rozmówca
Posty: 48
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:05 am

Re: Królik w domu - jakie ma wymagania?

Post autor: Olesia »

Króliki kiedyś były hodowane w wielu domach, dziś to chyba znacznie mniej popularne. Kiedyś hodowano je do zjedzenia, dziś raczej hobbystycznie. Dla dzieci to dobra lekcja kochania zwierząt, może nieco mniej absorbująca niż opiekowanie się psem czy kotem. Królik żyje w klatce, do klatki dostaje pożywienie. Nie trzeba biegać po łące i ciąć dla niego trawy, specjalne pożywienie kupisz dla niego w sklepie MEGAN.com.pl https://megan.com.pl/kategoria/gryzonie-i-kroliki/
ODPOWIEDZ