Budowa domu - co najważniejsze

Moderatorzy: Turkus, Cezar, IrenaS

Regulamin forum
Regulamin forum Pamiętaj, że nowi użytkownicy NIE mogą dodawać na forum odnośników wcześniej, jak po napisaniu przynajmniej 15 innych postów!
foxi
Mistrz dyskusji
Posty: 131
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:54 pm

Re: Budowa domu - co najważniejsze

Post autor: foxi »

Już na początku mamy bardzo ważne zadania do wykonania - chodzi mi o wykonanie porządnego projektu budowlanego. Do budowy trzeba tez przygotować się porządnie organizacyjne aby prace jak to sie mówi przebiegały płynnie. Z pewnościa potrzebne będą materiały sypkie takie jak żwir budowlany czy piasek. Najcześciej te materiały kupuje się w pobliżu budowy bo są one dość tanie a o ich cenie stanowi transport.
kasiunia
Mistrz dyskusji
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:55 am

Re: Budowa domu - co najważniejsze

Post autor: kasiunia »

Wydaje mi się ,że bardzo ciężko jest określić co tak na prawdę jest najważniejsze. Uważam ,że wszystkie elementy są ważne i wszystkie trzeba potraktować bardzo poważnie. Na przykład skuteczna wentylacja ,inaczej bedziemy się borykać z grzybem i pleśnią a tego przecież nie chcemy prawda? Wentylacja może być grawitacyjna albo mechaniczna - sami wybierzcie, choć mechaniczna wydaje mi się lepszym rozwiązaniem.
Gaska
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:04 am

Re: Budowa domu - co najważniejsze

Post autor: Gaska »

Budowaniem domu to zajmuje się mój mąż, mnie tylko pytał o rozmieszczenie pomieszczeń, bardzo chciałam też mieć duży taras i na tym tarasie duże donice z kwiatami. Do mnie już należy zajmowanie się tym co będzie rosło w tych donicach. Zawczasu kupiłam kompozycję czerwonych kwiatów cebulowych. Z cebulek wyrosły mi tulipan Moneymaker (5 szt.), tulipan Apeldoorn (5 szt.), tulipan Calibra (5 szt.), tulipan Esperanto (5 szt.), tulipan Inferno (5 szt.) https://www.esklep.legutko.com.pl/cebul ... 89841.html
PalKa
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:03 pm

Re: Budowa domu - co najważniejsze

Post autor: PalKa »

Najważniejsze to wybranie bądź stworzenie projektu domu, który będzie spełniał nasze potrzeby, a później konsekwentne dążenie do celu. Pomyślmy też zawczasu o jego pięknym wykończeniu czyli elewacji. Materiałów do wyboru bardzo dużo ale postawmy na klasykę w nowoczesnej odsłonie czyli płytkę z elastycznego klinkieru Elabrick http://elastolith.pl/diy/mineralne-plytki-klinkierowe/. Doskonałe w montażu, wytrzymałe na lata, a do tego wybór kolorystyczny spory więc można wyczarować naprawdę prawdziwe perełki architektoniczne.
Violuśka
Mistrz dyskusji
Posty: 119
Rejestracja: sob gru 04, 2021 4:39 am

Re: Budowa domu - co najważniejsze

Post autor: Violuśka »

Wiele rzeczy jest ważnych a w zasadzie wszystkie ,bo każda z nich odpowiada za określoną funkcjonalność. Bardzo ważne są schody, okna, elewacja i wszystkie instalacje w naszym domu. Co powiecie na materiał jaki znajdzie się na podłodze w waszym nowym domu? Co wy na to by była to deska drewniana podłogowa ? Wybór jest dzisiaj bardzo duży ale uważam ,że taka podłoga to najlepsza relacja jakości do ceny. Pozdrawiam.
k4sia
Rozmówca
Posty: 70
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:26 pm

Re: Budowa domu - co najważniejsze

Post autor: k4sia »

No elewacje to dość ważny temat, bo jednak od tego zależy jak nasz dom wygląda. Ostatecznie to pierwsze wrażenie jakie robimy na każdym, kto się zbliża do naszego domu. Wiec musi być odpowiednio zrobiony. Mi sie podobają te cegiełki z systemu https://elabrick24.pl/. Mega fajne kolory, które na pewno sie spodobają. Muszą ;)
scesny
Rozmówca
Posty: 80
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:15 pm

Re: Budowa domu - co najważniejsze

Post autor: scesny »

No okna mają duże znaczenie. Muszą być dobrze dobrane pod względem parametrów. Oczywiście wygląd też się liczy, ale parametry są ważniejsze. Moim zdaniem. No i fachowcy z Sampre też tak mówią. Bo od tego tak naprawdę zależy czy jest w domu ciepło, czy zimno. Okno musi być po prostu ciepłe.
kasiunia
Mistrz dyskusji
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:55 am

Re: Budowa domu - co najważniejsze

Post autor: kasiunia »

Nawet trudno zabrać głos w tej sprawie , bo tak na prawdę wszystko jest ważne aby efekt końcowy w postaci nowego dom nas cieszył i był funkcjonalny. Nawet tak prozaiczna rzecz jak transport odpadów budowlanych, o tym też należy pomysleć w odpowiednim czasie. Są niektóre odbady, które należy poddać szczególnej utylizacji, z tym także trzeba się liczyć.
foxi
Mistrz dyskusji
Posty: 131
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:54 pm

Re: Budowa domu - co najważniejsze

Post autor: foxi »

W zasadzie ciężko określi co jest ważne , bo uważam ,że wszystkie sprawy związane z budową domu są na swój sposób ważne. Na przykład bardzo wazną instalacją dla mieszkańców jest instalacja przygotowująca ciepłą wodę użytkową. Służą do tego wysoko wydajne ogrzewacze wody uzytkowej. Ich przewaga polega na tym ,że używa się tylko tę wodę jaką za moment będziemy używać. To się opłaca.
kasiunia
Mistrz dyskusji
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:55 am

Re: Budowa domu - co najważniejsze

Post autor: kasiunia »

Wiele ciekawych i przydatnych informacji, dziękuję.
ODPOWIEDZ