Projekt budowlany

Moderatorzy: Turkus, Cezar, IrenaS

Regulamin forum
Regulamin forum Pamiętaj, że nowi użytkownicy NIE mogą dodawać na forum odnośników wcześniej, jak po napisaniu przynajmniej 15 innych postów!
kasiunia
Mistrz dyskusji
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:55 am

Projekt budowlany

Post autor: kasiunia »

Czym kierujecie się wybierając projekt domu jednorodzinnego?
Wojtiz
Rozmówca
Posty: 94
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:12 am

Re: Projekt budowlany

Post autor: Wojtiz »

Tutaj akurat do sprawdzenia mogę jak najbardziej polecić dobry i sprawdzony program CAD. W naszym przypadku jako, że tworzymy projekty drogowe itd. to zdecydowaliśmy się na ZwCad 2022 oraz w pakiecie dostaliśmy też dodatkowe szkolenia z podstaw jego obsługi co na początku było bardzo przydatne, elastyczne licencjonowanie, czy też zarówno wersje 32 ale i 64 bitowa. Zdecydowanie polecam go przetestować za darmo przez 30 dni!
foxi
Mistrz dyskusji
Posty: 131
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:54 pm

Re: Projekt budowlany

Post autor: foxi »

Wybór projektu budowlanego jest bardzo ważnym momentem w procesie budowy domu. Trzeba się trochę natrudzić aby znaleźć dobry projekt budowlany, taki który będzie zgodny z naszymi wyobrażeniami o nowym domu. Mojej siostrze znalezienie takiego projektu zajęło około 3 miesięcy ale w końcu znalazła projekt , który ja zachwycił. Znalazła go w pracowni Mg Projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/ , gdzie prócz projektu otrzymała znaczący bo 20 % upust na zakupiony projekt. Aktualnie trwa tam promocja Wielkanocna i trwa do 19 kwietnia br.
Wiesław
Rozmówca
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 14, 2021 8:28 am

Re: Projekt budowlany

Post autor: Wiesław »

Na szczęście teraz jest tak wiele różnych inspiracji w sieci, że raczej każdy powinien być w stanie dobrać dla siebie coś odpowiedniego.
fores
Maestro
Posty: 225
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:46 am

Re: Projekt budowlany

Post autor: fores »

Hej, a czy ktoś z was korzysta może z najmu instytucjonalnego? Znalazłem ostatnio bardzo ciekawą ofertę takich mieszkań na wynajem https://katowice.korczaka.mdr.pl/ . Z tego, co wiem, to firma liderem na rynku jeśli chodzi o ilość mieszkań do wynajmu. Co o tym sądzicie? Ktoś z was korzystał z ich usług?
k4sia
Rozmówca
Posty: 70
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:26 pm

Re: Projekt budowlany

Post autor: k4sia »

Wiesław pisze: pn sie 22, 2022 7:10 am Na szczęście teraz jest tak wiele różnych inspiracji w sieci, że raczej każdy powinien być w stanie dobrać dla siebie coś odpowiedniego.
Oj tak, inspiracji jest dużo. Można też podglądać co dany producent u siebie pokazuje. Niektórzy nawet mają specjalne strony dla architektów, gdzie jest więcej informacji (np. ta od Elastolith: http://elastolith.pl/architekt/nowa-strona/). W takich miejscach mamy po prostu lepszą opcję zobaczenia danego produktu.
Karin92
Rozmówca
Posty: 50
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:25 pm

Re: Projekt budowlany

Post autor: Karin92 »

Wymogi MPZP, kształt działki, wielkość, budżet, indywidualne potrzeby - jest wiele kryteriów, którymi trzeba kierować się przy wyborze projektu. Dlatego moim zdaniem warto szukać projektów w dobrych biurach jak np. Domywstylu. Na stronie mają wyszukiwarkę, dzięki której można selekcjonować projekty domów wg własnych wytycznych. To znacznie ułatwia poszukiwania.
Violuśka
Mistrz dyskusji
Posty: 119
Rejestracja: sob gru 04, 2021 4:39 am

Re: Projekt budowlany

Post autor: Violuśka »

Projekt budowlany , rzeczywiście jest niezwykle ważny, bo właśnie od tego wyboru zależeć będzie wygląd naszego przyszłego domu. W całym procesie jego budowy możemy się włączać w niektóre prace ale trzeba się do nich wcześniej przygotować. Przestudjujcie dostępne poradniki budowlane a dowiecie się na przykład jak usunąć silikon z wanny .Przeczytajcie te informacje przed podjęciem prac bo póxniej może być już za późno.
simona
Maestro
Posty: 206
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:24 pm

Re: Projekt budowlany

Post autor: simona »

Warto skonsultować takie kwestie także z rzeczoznawcą budowlanym. Myślę, że może Was zainteresować rzeczoznawca budowlany Warszawa. Jest to specjalista właśnie z tej branży, który posiada wieloletnie doświadczenie.
ODPOWIEDZ