Twój najlepszy sposób na dbanie o zdrowie?

Moderatorzy: Turkus, Cezar, IrenaS

Regulamin forum
Regulamin forum Pamiętaj, że nowi użytkownicy NIE mogą dodawać na forum odnośników wcześniej, jak po napisaniu przynajmniej 15 innych postów!
Wiesław
Rozmówca
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 14, 2021 8:28 am

Re: Twój najlepszy sposób na dbanie o zdrowie?

Post autor: Wiesław »

Na pewno warto byłoby w pierwszej kolejności zastanowić się, co faktycznie mogłoby być dla Was najcenniejszym wyborem w ramach poprawy jakości Waszego zdrowia. Jeśli chodzi o kręgosłup, to faktycznie warto byłoby podejść do tematu poważnie. Myślicie, że Materace rehabilitacyjne to dobry wybór? Ciekawi mnie, co myślicie na ten temat.
simona
Maestro
Posty: 206
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:24 pm

Re: Twój najlepszy sposób na dbanie o zdrowie?

Post autor: simona »

Rower to super opcja. Sama w tym roku kupiłam sobie rower i już teraz nie wyobrażam sobie bez niego życia. Polecam Wam rzucić okiem na rowery specialized: https://www.metrobikes.pl/pl/c/Rowery/9 . Ten sklep jest świetnie wyposażony.
sowiana
Dyskutant
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 11, 2022 4:16 pm

Re: Twój najlepszy sposób na dbanie o zdrowie?

Post autor: sowiana »

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest nie tylko codzienny ruch, ale też zajadanie się kiszonkami. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego,że mają one zbawienny wpływ na nasze zdrowie,a co za tym idzie również na samopoczucie.
zdrowe kiszonki zawierają sporo witamin, oraz takich mikroelementów, jak: potas, fosfor, wapń, magnez czy żelazo. W procesie kiszenia cukry przekształcane są w kwas mlekowy, więc z jednej strony są naturalnymi probiotykami, a z drugiej, produktami niskokalorycznymi.
simona
Maestro
Posty: 206
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:24 pm

Re: Twój najlepszy sposób na dbanie o zdrowie?

Post autor: simona »

Jeśli chodzi o sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny to najlepiej zajrzeć na stronę Orteo https://www.orteo.pl/acutop-premium-kin ... a-atp-pink . Znajdziesz tam bardzo duży wybór artykułów w dobrych cenach. Sama myślę o zamówieniu dla siebie kilku przydatnych akcesoriów do rehabilitacji.
simona
Maestro
Posty: 206
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:24 pm

Re: Twój najlepszy sposób na dbanie o zdrowie?

Post autor: simona »

A czy wiecie, czym są nutridrinki? To produkty żywieniowe dla osób chorych i z dolegliwościami. Są odpowiednio zbilansowane, aby dostarczać jak najwięcej odpowiednich składników dla organizmu. Takie nutridrinki to na przykład Fresubin czy Nutrica, dostępne w aptekach DOZ w najlepszych na rynku cenach.
kasiunia
Mistrz dyskusji
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:55 am

Re: Twój najlepszy sposób na dbanie o zdrowie?

Post autor: kasiunia »

Tutaj nie ma co dywagować. Myślę ,że jeżeli zaczniemy zdrowo się odżywiać i uprawiać regularnie sport to z pewnością uda nam się nasze zdrowie utrzymać w dobrej kondycji. Dołóżmy do tego wykonywanie badań okresowych a powinno byc dobrze. Z racji tego ,że dość często wyjeżdżamy w różne odległe zakątki świata to poradnia medycyny podróży w naszej przychodni także jest przez nas regularnie odwiedzana. Lepiej zapobiegać, prawda?
simona
Maestro
Posty: 206
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:24 pm

Re: Twój najlepszy sposób na dbanie o zdrowie?

Post autor: simona »

A czy znacie sklep internetowy Sanbello? W jego ofercie znajdziecie wiele ciekawych propozycji - na przykład witaminy i minerały: https://sanbello.pl/zdrowie/witaminy-i- ... -paznokcie . Warto się zapoznać bliżej z ofertą tego sklepu internetowego.
foxi
Mistrz dyskusji
Posty: 131
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:54 pm

Re: Twój najlepszy sposób na dbanie o zdrowie?

Post autor: foxi »

Najlepszy sposób na zdrowie? - to regularność. Regularność w zdrowym odżywianiu się oraz regularne uprawianie sportów. Absolutnie nie możemy też zapomnieć o tym aby realizować badania okresowe i jeśli coś wzbudzi nasz niepokój musimy pojawić się u lekarza. Sa jednak takie sprawy jak np. niedrożny nos u dziecka , kiedy musimy umieć sobie poradzić w warunkach domowych. Do tego potrzebna nam będzie podstawowa wiedza medyczna i właściwe preparaty medyczne.
simona
Maestro
Posty: 206
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:24 pm

Re: Twój najlepszy sposób na dbanie o zdrowie?

Post autor: simona »

Warto mieć też świadomość tego, jakie choroby i problemy ze zdrowiem mogą nas spotkać. Wiele ciekawych artykułów dotyczących zdrowia znalazłam ostatnio na tym blogu: https://www.nowafarmacja.pl/blog/przepu ... i-leczenie . Myślę, że może on zaciekawić także Was.
simona
Maestro
Posty: 206
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:24 pm

Re: Twój najlepszy sposób na dbanie o zdrowie?

Post autor: simona »

Ja korzystam z pomocy psychologa i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona. Jest to poradnia psychologiczna, psychiatryczna Wrocław Empatio: <naruszono regulamin, link usunięto> / . Serdecznie polecam tę placówkę - moim zdaniem to bardzo dobry wybór. Można umówić się także na poradę online.
ODPOWIEDZ