Praca w Niemczech: tak czy nie?

Moderatorzy: Turkus, Cezar, IrenaS

Regulamin forum
Regulamin forum Pamiętaj, że nowi użytkownicy NIE mogą dodawać na forum odnośników wcześniej, jak po napisaniu przynajmniej 15 innych postów!
Awatar użytkownika
Cezar
Rozmówca
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 12, 2021 5:00 pm

Praca w Niemczech: tak czy nie?

Post autor: Cezar »

Praca w Niemczech: tak czy nie?
Czy są tu osoby, które tak pracują i podzielą się namiarami na sprawdzone firmy?
Veni, Vidi, Vici
ellenka
Rozmówca
Posty: 60
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:30 am

Re: Praca w Niemczech: tak czy nie?

Post autor: ellenka »

zdecydowanie tak :) ja pracuje w Niemczech już prawie 2 lata :) jestem opiekunką osób starszych, wyjeżdżam za pośrednictwem agencji Dolce Vita, tu macie namiar na ich profil na facebooku <admin przypomina o regulaminie: patrz niebieski boks wyżej>. Solidna i uczciwa firma, bardzo dobre zarobki, premie, pensje wypłacane na czas.
fores
Maestro
Posty: 225
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:46 am

Re: Praca w Niemczech: tak czy nie?

Post autor: fores »

Wyjazd do pracy za granicę to na pewno jest dobra opcja bo u nas osoby wykwalifikowane zarabiają zdecydowanie za mało. Ja do Szwecji wyjechałem i tutaj mi dobrze, z podatku pomaga mii się rozliczać ta <admin przypomina o regulaminie: patrz niebieski boks wyżej> firma i robią to w pełni profesjonalnie.
Violuśka
Mistrz dyskusji
Posty: 119
Rejestracja: sob gru 04, 2021 4:39 am

Re: Praca w Niemczech: tak czy nie?

Post autor: Violuśka »

Nie miałabym z tym większych problemów.Jeśli tylko znasz język, merytorycznie nadajesz się do danej pracy i nie masz problemów z rozłąką z bliskimi - to nie jest problem.
Mysz12
Dyskutant
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:02 pm

Re: Praca w Niemczech: tak czy nie?

Post autor: Mysz12 »

Praca w Niemczech moim zdaniem daje nadal lepsze perspektywy zarobku. Sama od tamtego roku pracuję w Niemczech na warunkach niemieckich i przynosi mi to sporą satysfakcję. Ofertę pracy znalazłam w Agencji Pracy Mondi, która wspiera mnie w trudnych chwilach jak np. załatwianie formalności w urzędach czy załatwienie miejsca noclegowego. W ten sposób wyjeżdżając nie musisz mówić po niemiecku, a z biegiem czasu i tak poduczysz swoje umiejętności.
kitka55
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: śr gru 15, 2021 10:14 am

Re: Praca w Niemczech: tak czy nie?

Post autor: kitka55 »

@ellenka zgadzam się :) ta firma jakiś czas temu zmieniła nazwę i teraz działa jako Symeon Dolcevita. Ja wyjeżdzam z nimi dopiero od kilku miesięcy ale jest mi tu tak dobrze, ze na pewno zostanę na dłużej.
kasiunia
Mistrz dyskusji
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:55 am

Re: Praca w Niemczech: tak czy nie?

Post autor: kasiunia »

Violuśka pisze: śr gru 29, 2021 10:48 am Nie miałabym z tym większych problemów.Jeśli tylko znasz język, merytorycznie nadajesz się do danej pracy i nie masz problemów z rozłąką z bliskimi - to nie jest problem.
Kto powiedział ,że trzeba rozstawać się z bliskimi. Poszukajcie pracy, która daje możliwość pracy zdalnej a ofert wśród specjalistów IT jest całkiem sporo. Pacząc na to zestawienie uważam ,że big data it to jest ta fraza jaką powinniście wyszukać w wyszukiwarce, tam zarobki są najwyższe.
k4sia
Rozmówca
Posty: 70
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:26 pm

Re: Praca w Niemczech: tak czy nie?

Post autor: k4sia »

Tak. No bo czemu nie? Praca taka sama jak u nas, a warunki lepsze. I zarobki wyższe. Do tego cały rynek bardziej stabilny. Nie ma też takiej inflacji. A na początek, mając mała znajomość języka, można szukać czegoś przez np. Mondi Polska, bo mają oferty pracy na DE, gdzie znajomość języka nie jest wymagana.
Piter55
Rozmówca
Posty: 52
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:39 am

Re: Praca w Niemczech: tak czy nie?

Post autor: Piter55 »

Zdecydowniae praca Rumunia od zaraz może być fascynującym wyzwaniem, które pozwoli Ci rozwijać umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia. Sprawdź oferty na FachPraca i zrób krok w stronę kariery za granicą, tym bardziej że można naprawdę dużo lepiej zarobić i poszerzać horyzonty poznając, także nowych ludzi oraz kulturę.
scesny
Rozmówca
Posty: 80
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:15 pm

Re: Praca w Niemczech: tak czy nie?

Post autor: scesny »

Raczej w Rumuni nie dostanie się takich stawek jak w Niemczech. Nie wiem czy są nawet takie jak u nas w kraju. Trzeba by to sprawdzić, ale do Niemiec to nie ma porównania. Patrząc właśnie na oferty Modni Polska, to raczej ciężko to przebić.
ODPOWIEDZ